Пом'янули Миколу Вінграновського

Пам’ять

26 травня 2019 року виповнилося 15 років з того дня, як пішов у Вічність видатний син України, письменник, кінорежисер, кіноактор, державний діяч Микола Степанович Вінграновський. 

У долі митця було кілька особливо шанованих ним місць. Це мала батьківщина, де народився, на Миколаївщині, Київ, де жив і творив, а також Білоцерківщина, яку любив і щороку по кілька разів бував у цьому краї. Там написав "Манюню", "Северина Наливайка" і багато інших своїх прозових та поетичних творів, які білоцерківським письменникам різних поколінь випало щастя чути ще в рукописах з уст митця на березі чарівної Росі, про яку Микола Степанович залишив такі чудові рядки: 

 

Під темними вітрилами ночей

Сюди, сюди, на ці шовкові води,

На синій звук любові і свободи,

На синю Рось, що в снах моїх тече.

 

Сюди, на Рось, не ближче і не далі,

На центр серця в плинучих літах...

Мені і досі тут любов моя в печалі,

І карі очі в золотих сльозах.

 

Минає все у плині дорогому...

Під синіми вітрилами ночей

Вона тече старому і малому,

На все життя єдина Рось тече.

 

Друзі-літератори і шанувальники творчості Миколи Вінграновського на першу річницю з дня смерті митця на місці, де він протягом двох десятиліть щоліта розбивав намет над Россю і творив, спорудили поки що єдиний в Україні пам'ятник Миколі Степановичу. Відтоді у день пам'яті вони збираються на березі Росі, аби пом'янути великого сина України. 

Тож і цього року 25 травня на околиці Яблунівки зібралися його друзі та шанувальники, жителі прилеглих сіл. Біля пам'ятного знаку  виступили багатолітній приятель письменника і автор кількох документальних книг про нього, поет-пісняр і композитор, заслужений працівник культури України Анатолій Кульчицький; члени НСПУ прозаїк Анатолій Гай, поетеса і прозаїк Галина Гай, новеліст Юрій Гай та поет Володимир Дідківський з Білої Церкви; поети з Києво-Святошинського району Володимир Бубир і Людмила Юферова; поетеса і прозаїк Тетяна Лаврова-Міцінська, поет-гуморист Віктор Бондаренко і видавець Сергій Міцінський з Тетіївського району; поет Леонід Гажала з Володарського району; поетеса з м. Збараж Тернопільської області Галина Сливка; поет Віктор Кучерук з м. Вишгорода; поетеса і прозаїк Ірина Мельник; директор Білоцерківської районної централізованої бібліотечної системи Людмила Зінченко.

Перед присутніми виступили переможці віком від 5 до 17 років міськрайонного конкурсу читців творів письменника, які щороку проводить за участю авторитетного журі  Ганна Нагорна, директор музею Миколи Вінграновського, який діє при бібліотеці-філії № 10 Білоцерківської міської централізованої бібліотечної системи. 

Крім колег-літераторів, квіти до пам'ятного знаку поклала понад сотня шанувальників творчості Миколи Вінграновського з числа бібліотечних працівників, педагогів, учнівської молоді міст Києва,  Білої Церкви та Білоцерківщини. 

Відбулася також зустріч учасників меморіального заходу з жителями с. Яблунівка, від імені яких гостей привітали багаторічний друг Миколи Вінграновського сільський голова Яблунівки Анатолій Савчук і директор сільського Будинку культури, поетеса, заслужений працівник культури України Людмила Соловей.

За древнім слов'янським звичаєм Київське обласне творче об'єднання "Культура", білоцерківська міськрайонна письменницька організація та Яблунівська сільська рада організували поминальну тризну. 

Усі учасники меморіальних заходів також одержали на згадку книги українських письменників про криваві події неоголошеної російсько-української війни на сході України, випущені за сприяння КОТО "Культура".

 

На знімках: 25 травня 2019 року. Учасники меморіального заходу «З обійнятих тобою днів» пам’яті Миколи Вінграновського на березі Росі 

 

Додаткова інформація