Загальні збори Київської обласної організації Національної спілки письменників України

16.02.2019 р. о 12-00 у приміщенні Будинку письменника (Київ, вул. Банкова, 2. Метро «Інститутська») відбудуться позачергові загальні збори Київської обласної організації НСПУ. Запрошуємо всіх членів КОО НСПУ.

Спростування Анатолієм Гаєм звинувачень керівництва НСПУ  у його деструктивній діяльності та порушеннях Статуту НСПУ, які будуть озвучені на цих зборах.   

1) Щодо «безпідставних, не підтверджених висновками державних правозастосовних органів, заяв…»

Епізод перший. 3 грудня 2015 р. з ініціативи М. Сидржевського і його найближчого оточення Правління НСПУ всупереч п. д) ст. 4.7, п. а) ст. 4.14, п. є) ст. 4.15 і ст. 5.12 чинного на момент прийняття незаконного рішення Статуту НСПУ, згідно з якими відчуження майна НСПУ Правління НСПУ мало повноваження здійснювати лише при наявності 2/3 письмових погоджень обласних організацій НСПУ, при відсутності таких погоджень приймає рішення про продаж за вказану М. Сидоржевським ціну конкретним покупцям двох будинків у Одеському Будинку творчості на 15-ти сотках приморської землі. Ну, прийняли то й прийняли. Аби ж не ціна! По підробленому Статуту Одеського БТП його голова продав об’єкти за вказаною м. Сидоржевським ціною. яка була у 20 разів дешевша за ринкову. 2 млн. 39 тис грн. які могли б одержати злиденні українські письменники на свої нагальні потреби, за рішенням «керівних органів НСПУ безслідно розчинились у приморському бризі. А. Гай запротестував і проти грубого порушення Статуту НСПУ, і проти такої ціни продажу. Виступив на Правлінні – не почули. Звернувся до Ревізійної комісії НСПУ – не розглянула, натомість пішли лайливі образи і погрози. Але оскільки я не з лякливого десятка, не маючи інших засобів, звернувся з заявою до Печерських суду і управління поліції. Заведено судову і кримінальну справи по факту незаконного продажу корпоративного майна. Хоча наш правозахисний віз скрипить повільно, ви ще почуєте багато цікавого, коли він доїде до точки закінчення слідства і судового засідання. 

Але вже зараз виникає запитання: то хто ж порушує Статут НСПУ і кого слід притягати до відповідальності аж до виключення НСПУ? І при чому тут обвинувачення, що пошуки відповіді на те, де поділися наші, і в тому числі Гаєві та двох членів його родини – членів НСПУ корпоративні спілчанські гроші «підривають суспільний авторитет НСПУ, перешкоджають її статутній діяльності творчої спілки і грубо суперечать пункту «б» статті 4.2 Статуту НСПУ, згідно з яким кожен член НСПУ зобов’язаний сприяти виконанню її цілей та завдань»? Адже А. Гай саме й прагне сприяти виконанню цілей і завдань» НСПУ шляхом повернення письменникам їхніх грошей. Якщо, звісно, не вважати усією Спілкою Сидоржевського і три з лишком десятки його наближених активістів – членів Секретаріату і Правління НСПУ.

То хто порушує Статут НСПУ і розвалює Спілку, обдираючи її, як липку?

Епізод другий. 21.06.2018 р. М. Сиджоржевським збирається Правління НСПУ для прийняття рішення про продаж залишків поліклініки у Києві біля Золотих воріт, яку у передвиборній програмі він обіцяв повернути письменникам. Тепер продає остатки, причому за ціною, яку назвав покупець і яка щонайменше у чотири рази нижча від ринкової. Але навіть не це так вражало. На зібрання прибуло і зареєструвалося 34 члени Правління НСПУ, а навіть за перелицьованим «під Сидоржевського» новим Статутом НСПУ потрібно було для законного прийняття рішення не менше 43-х присутніх членів Правління НСПУ. На мій протест і щодо ціни, і щодо нелегітимності зібрання та незаконності прийнятих ним рішень до мене підійшов радник М. Сидрожевського В. Фольварочний і підло, несподівано ударив у обличчя під коментар Сидоржевського: «У Верховній Раді ще й не так б’ються!» та схвальне гудіння присутньої лакизної братії.. Але найвеселіше те, що не Фольварочному, а мені з ініціативи Сидоржевського… оголосили тоді догану. 

Тому, хто наважився підняти на мене руку, це так не минеться. Але ж виникає запитання: То хто порушує Статут НСПУ і розвалює Спілку, обдираючи її, як липку?

Епізод третій. «Керівні органи НСПУ» де тільки можуть і не добираючи виразів проклинають А. Гая за те, що він змусив двічі скликати з’їзд для прийняття нового Статуту НСПУ, і дуже пишаються, що все ж його останню редакцію «пропустило» Міністерство юстиції України. Але, шановні письменники і не письменники, ви можете уявити у правовій державі діяльність громадської творчої організації, у якої в Статуті п’ять грубих порушень норм чинних Законів України? І є резонне запитання до Мінюсту України: хто узаконив такий Статут?Ф 

Вважаю, що крапка тут не поставлена, і невдовзі, шановані й не дуже члени НСПУ, вам, а на той час, сподіваюся, уже й нам, бо не сумніваюсь, що невдовзі відновлюсь у членах НСПУ, доведеться таки приймати новий Статут НСПУ, у якому цих антизаконних, інколи нічим не виправданих маразмів очолюваної М. Сидоржевським Статутної комісії НСПУ уже не буде. 

2) Щодо оголошення Київською обласною письменницькою організацією недовіри чинному голові НСПУ М. Сидоржевському, яку спілчанська верхівка вважає основною підставою для виключення А. Гая з НСПУ, то письменники Київщини приймали своє рішення кожен сам за себе після вивчення наданих їм доказів про численні порушення М. Сидоржевським і його найближчим оточенням Статуту НСПУ. Кілька було проти. То й що? Це і є плюралізм, внутріспілчанська демократія, право кожного її члена на конструктивну критику. Пунктом в) ст. 41 чинного Статуту НСПУ передбачено, що кожен член НСПУ має право «вносити пропозиції, висловлювати і обгрунтовувати свою думку щодо питань, пов‘язаних з діяльністю НСПУ». А. Гай і члени КОО НСПУ висловили свою думку і дали свою оцінку чинному голові. Іншим обласним організаціям він, можливо, дуже подобається. То у чому порушили письменники Київщини норму «…пункту «б» статті 4.2 Статуту НСПУ, згідно з яким кожен член НСПУ зобов’язаний сприяти виконанню її цілей та завдань»? І при чому тут «спроби розвалити Спілку»? І яке це порушення Статуту НСПУ, коли хтось комусь не подобається чи не викликає довіри? Сидоржевський що, бог чи свята індійська корова? Чи дружина Цезаря, яка поза підозрою? Спростовуйте. Подайте до суду за наклеп. Ні, у суді треба буде доказувати. А тут усе просто: раз – і виключилиІ Майже одноголосно. Оце єдність і турбота про збереження Спілки!

От тільки знову запитання: то в чому ж порушили Статутні норми члени КОО НСПУ і їхній голова? Відповідь одна – а ні в чому!

3) Щодо такого «непростимого гріха», як демонстративна неповага «…до обраних з’їздом членів Правління НСПУ, Секретаріату НСПУ та голови НСПУ», то відповім таке: а за що ж поважати? За «демонстративну неповагу» до ними ж прийнятих Статутів НСПУ? Чи за «демонстративну неповагу» до Законів України, які «керівні органи НСПУ» дозволяють собі порушувати, приймаючи недолугий Статут і навіть його порушуючи. Заявляючи, що нібито стоять на сторожі інтересів Спілки, вони лише прикриваються тими двома тисячами українських письменників – членів НСПУ, які мовчки спостерігають, як кілька відчайдухів стали на прю з сірою монолітною масою згуртованих корпоративними незаконними діями «керівників НСПУ». 

4) Закінчується прес-реліз недвозначною погрозою М. Сидоржевського іншим головам обласних письменницьких організацій: дивіться, хоч слово супроти – і вам буде те, що Даниленку і Гаю! 

Відомий прийом диктаторів: розіпнути «грішника» на хресті при людній дорозі, щоб леденіли від жаху раби і терпіли…

Та все ж правда має перемогти. Бо для чого тоді усі страждання на цій тернистій дорозі до демократії, до незалежності у найширшому розумінні цього слова, до людської гідності, до законності і порядку у нашій багатостраждальній Україні? 

Ми робимо у це свій маленький посильний внесок. І хай собі проклинають, бризкаючи чорною піною… 

Додаткова інформація