Представники творчої молоді Київщини долучилися до «Хортицьких дзвонів»

 

 

 

Юні учасники й члени журі "Хортицьких дзвонів"

Вже другий рік поспіль у Запоріжжі проводиться Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони», присвяченого пам’яті талановитої поетеси, лауреата V Всеукраїнського фестивалю «ЛІР», дипломанта Міжнародного конкурсу молодих літераторів «Гранослов», автора і виконавця  власних пісень, члена журі Всеукраїнського фестивалю живої поезії «Молоде вино» Марини Брацило, літературна зірка якої на початку 90-х засяяла в козацькому краї, а затим професійно змужніла на Київщині в складі Київської обласної письменницької організації. 

Надто рано згасла  життєва зірка молодої поетеси і барда: причину її останнього польоту з відчиненого вікна квартири на восьмому поверсі до мокрої від літнього дощу землі досі не встановлено. Проте її творча зоря сяє і нині, бо організатори конкурсу імені Марини Брацило – творча  громадськість запорізького краю та Запорізький національний університет, випускницею якого є Марина, активно  не лише пропагує її творчість, але й активно сприяє прояву творчого потенціалу людини змолоду, як це показав життєвий приклад поетеси та пісняра Марини Брацило.  Її раннє становлення як творчої особистості, яскравий талант, служіння рідному українському слову – це саме те, чому служить і до чого закликає прагнути творчу молодь  конкурс. 

У конкурсі взяли участь більше 40 учасників віком д 15 до 25 років, які представляли Вінницьку, Дніпропетровську, Закарпатську, Запорізьку, Івано-Франківську, Київську, Львівську, Полтавську, Сумську, Тернопільську, Хмельницьку, Чернігівську, Черкаську області та міста Вінницю, Запоріжжя, Київ, Львів. 

В конкурсі взяла активну участь творча молодь Київської області. Від Білої Церкви його учасницями були Дегтяренко Марія-Лурдес, Гребенюк Юліана та Міропольцева Віта, на адресу яких пролунало багато теплих слів від журі. В конкурсі також взяли участь Прокопенко Світлана з  м. Вишневе (Києво-Святошинський район) та Урда Іванка з с. Іванків (Бориспільський район). 

Серед поетів – учасників конкурсу перше місце не присуджувалось, друге здобули Олена Бодасюк (м. Київ) та Олена Ольшанська (м.Запоріжжя), третє – Ксенія Шпак (м. Львів). Дипломантами стали юні поети Марія-Лурдес Дегтяренко  (м. Біла Церква) та Даніїл Хабаров (м. Бердянськ).

Спеціальні призи за патріотичні мотиви в поезії одержала Олена Бодасюк (м. Київ). а за висвітлення теми збереження родинних цінностей – Марія Тимчук ( Івано-Франківська обл.)

В номінації конкурсу «Авторська пісня» перше місце здобув Микола Білик (м. Запоріжжя), друге – Василь Похильченко (м. Київ), третє – Карина Бойко (м. Запоріжжя).

Спеціальним призом  – написання пісні на слова Марини Брацило відзначено її земляка Миколу Білика.

4 грудня в Запоріжжі  пройшли заключні заходи «Хортицьких дзвонів»–2015», під час яких відбулося урочисте відзначення переможців за участю голови журі письменника  Івана Андрусяка  (м. Київ) та презентація творчого доробку юних поетів і виконавців авторської пісні. На вечорі прозвучало також поетичне вітання  новим творчим зірочкам від переможців «Хортицьких дзвонів» –2014»,  напутні привітання від членів журі та оргкомітету конкурсу, зокрема від матусі Марини  Брацило Людмили Федорівни, а також вірші та пісні Марини.     

Така увага до «Хортицьких дзвонів» з боку творчої молоді практично з усіх областей України засвідчила, що ніша, визначена конкурсом, й досі залишається недостатньо заповненою. Адже, як показує життя, талант людини проявляється вже у дитинстві, і від того, як рано розкриється творче обдарування, залежить її подальша  доля.

Творча молодь, яка завітала до Запоріжжя, мала змогу побачити найбільш яскраві історико-культурні цінності, які додають запорізькому краю слави духовної столиці України, відвідала місце поховання поетеси Марини Брацило на о. Хортиця та ближче ознайомилася з творчим спадком поетеси завдяки виставці, що експонувалася в рамках заходу. Їм також було запропоновано поетичний майстер-клас та творчу майстерню для авторів-виконавців.   

Другий Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило став не лише відлунням пам’яті рано згаслої талановитої молодої поетеси і виконавця. Він відкрив цілу плеяду нових імен обдарованих поетів і виконавців. Тож найщиріші вітання переможцям та всім учасникам, які лише розпочинають  свій  творчий шлях  з вірою в себе та у світле майбуття своєї країни!       

                                                                                                             

Ольга Стадніченко, 

завідуюча кафедрою українознавства  

Запорізького національного університету, 

кандидат філологічних наук, 

заступник  голови оргкомітету конкурсу

 

 

 

 

 

Додаткова інформація