Нечуєву відзнаку 2014 року вручено Анатолію Гаю

До 175-річчя від дня народження нашого славетного земляка, класика української літератури І.С. Нечуя-Левицького в с. Трушки, де він протягом кількох десятиліть  по кілька тижнів, а то й місяців жив і творив у гостинній родині своєї сестри, де були розпочаті або закінчені такі його кращі твори, як «Микола Джеря», «Кайдашева сім’я», цикл оповідань про бабу Параску і бабу Палажку, «Старосвітські батюшки і матушки», «Сільська старшина бенкетує», низка історичних романів і статей тощо,   відкрито народний літературно-меморіальний музей – другий в Україні після рідного Нечуєвого Стеблева, де він народився. Було багато гостей, пройшла незабутня зустріч письменників з Києва та Київщини з жителями Нечуєвих Трушків. 

А зробили цей дарунок землякам президент розміщеної у Білій Церкві Київської обласної торгово-промислової палати Олександр Рябоконь, який під музей письменника передав споруджене за власний кошт приміщення на околиці Трушків, та голова Білоцерківської міської і Київської обласної організацій Національної спілки письменників України Анатолій Гай зі своєю родиною, – дружиною, поетесою і редактором книжкового видавництва «Буква» Галиною Гай, сином, минулорічним лауреатом українсько-німецької молодіжної літературно-мистецької премії ім. Олеся Гончара та цьогорічним лауреатом Білоцерківської міської молодіжної літературно-мистецької премії імені Миколи Вінграновського, новелістом Юрієм та донькою, дизайнером і книжковим художником-графіком, також лауреаткою літературно-мистецької премії імені Миколи Вінграновського 2007 року за графічні роботи Олесею Гай-Курило, які за власний кошт придбали музейне начиння, зібрали експонати й обладнали експозицію. 

Рішенням Комітету у складі відомих діячів української культури подвижницька праця нашого колеги по гідному вшануванню пам’яті великого народного письменника, а також збірка художньо-документальних оповідань Анатолія Гая «Відлуння двох воєн», присвячена 70-річчю визволення України від гітлерівських загарбників та 25-річчю закінчення радянсько-афганської війни, відзначена Всеукраїнською літературно-мистецькою премією імені Івана Нечуя-Левицького, яку щороку присуджує до дня його народження Український фонд культури за найвагоміший внесок у збереження та примноження духовних надбань українського народу. 

27 листопада в залі урочистих подій Українського фонду культури голова Комітету з присудження Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького видатний поет Микола Луків на урочистому зібранні вручив нашому колезі Анатолію Гаю престижну відзнаку. Того ж дня дипломи, нагрудні  знаки та інші атрибути лауреатів вручено президенту Київської обласної торгово-промислової палати Олександру Рябоконю, керівнику дитячого ансамблю гармоністів Жашківського районного Будинку культури Черкаської області на чолі з Іваном Сухим та полтавському композитору Олексію Чухраю. 

Лауреатів привітали представники їхніх областей, письменники, діячі культури і мистецтва, а також голова Українського фонду культури, видатний поет сучасності, державний діяч, академік, Герой України Борис Олійник.

 

 

Додаткова інформація